Kątowniki meblowe czyli popularne "komandorki"

Kątowniki meblowe czyli popularne „komandorki”


Kątowniki montażowe, popularnie nazywamy „komandorkami”. Stosowane są najczęściej do łączenia konstrukcji szaf wnękowych, do mocowania półek czy też np. do łączenia różnych elementów meblowych.

Takimi kątownikami można łączyć np. półki w szafach, a ponieważ są wykonane ze stali, wytrzymają duże obciążenie. Dzięki swojej wytrzymałości znajdują zastosowanie nawet w konstrukcjach bardzo dużych zabudowanych szaf – stąd bierze się ich popularna nazwa – stosowane w zabudowach Komandor. Nie są to toporne blaszki ze stali, lecz wykonane solidnie elementy łączące, aby wyglądały estetycznie najczęściej mają taką konstrukcję, że można na nie zakładać plastykowe zaślepki. Dzięki takiej zaślepce nie widać śrub używanych do mocowania, więc kiedy nawet użyjemy takich kątowników w widocznych miejscach – nie stanowią one żadnego problemu, wręcz mogą być elementem ozdobnym.

Dzięki różnym kolorom korpusu, możemy łatwo takie kątowniki dopasować do materiału konstrukcyjnego. Kątowniki te są wykonane z ocynkowanej blachy stalowej, to gwarantuje zachowanie odpowiedniego wyglądu (nie rdzewieją) przez długi czas. Można je zastosować do łączenia blatu stołu z resztą jego konstrukcji, blaty z szafkami kuchennymi również się doskonale będą sprawowały po takim połączeniu.

Kartuski Frankopol od jakiegoś czasu posiada w swojej ofercie takie właśnie kątowniki meblowe. Dzięki szerokiemu wyborowi kolorów zaślepek, można je dopasować do naszych wymagań.

NAJPOPULARNIEJSZE WYMIARY:

wymiary kątownika: 28×28 mm
szerokość kątownika: 22 mm
wymiary mocowania: 25×25 mm
szerokość mocowania: 18 mm
Opakowanie 100 sztuk.

Frania

Prowadzę blog z gwintem dla firmy Frankopol z Kartuz.

Przeczytaj też...

POZOSTAW KOMENTARZ

Archiwum bloga

O mnie

Frania

Frania

Prowadzę blog o mocowaniach, śrubach, nakrętkach itd... Czyli blog z gwintem.