Zawieszki meblowe kątowe

Zawieszki meblowe kątowe


Ostatnio pisałam o kątownikach meblowych „komandorkach”, dziś chcę krótko Wam przedstawić a właściwie przypomnieć, że bardzo ważne i popularne są również zawieszki meblowe kątowe.

Przecież bez takich zawieszek nie powiesili byśmy żadnej szafki w naszej ulubionej kuchni, łazience czy nawet salonie. W dawnych, zamierzchłych czasach, w zasadzie nie można było dostać w sklepach metalowych prawie żadnych zawieszek meblowych. Te które były dostępne, najczęściej były to po prostu wytłaczane z nieco grubszej blachy odpowiednie profile. Takie zawieszki nie prezentowały się zbyt estetycznie a co gorsza, zawsze były widoczne ponieważ aby zawiesić szafkę na takiej zawieszce, trzeba było ją przymocować tak, aby niemal jej połowa wystawała ponad szafkę. To w tej właśnie części był wykonany otwór w którym umieszczano hak, na którym wieszano szafkę.

Następnie zaczęto projektować, produkować i sprzedawać zawieszki, które już nie tylko miały być solidne, ale i wyglądać „zgrabnie” nadal pozostawać wytrzymałym łącznikiem pomiędzy meblem a ścianą. Z czasem dopracowano już nie tylko kształt, ale i również różne sposoby maskowania zawieszek. Najczęściej są to plastykowe zaślepki, w kolorze neutralnym lub dopasowanym do mebla.

Kartuski Frankopol od jakiegoś czasu posiada w swojej ofercie takie właśnie zawieszki meblowe kątowe. Dzięki szerokiemu wyborowi kolorów zaślepek, można je dopasować praktycznie do dowolnych zastosowań. Będą odpowiednie do pokoju, kuchni czy łazienki, solidność i trwałość wykonania gwarantuje Frankopol.

 

Frania

Prowadzę blog z gwintem dla firmy Frankopol z Kartuz.

Przeczytaj też...

POZOSTAW KOMENTARZ

Archiwum bloga

O mnie

Frania

Frania

Prowadzę blog o mocowaniach, śrubach, nakrętkach itd... Czyli blog z gwintem.