Podkładka luna

Podkładka luna


Ponieważ mamy właśnie święta wielkanocne, nie chcę dziś Wam zabierać zbyt dużo czasu, jednak chcę zwrócić Waszą uwagę na pewien system łączy meblowych. To system LUNA, złącza te są alternatywą dla tradycyjnego łączenia mebli na czopy – tak jak się kiedyś łączyło każdy mebel, obecnie można korzystać z wielu rozwiązań – w tym systemu Luna.

Złącze systemu Luna składa się w zasadzie z pół okrągłej podkładki, śruby i nakrętki. Podkładka odlewana w kształcie półksiężyca przeznaczona jest do montażu w otworze łączonego elementu. Półksiężyc posiada otwór wewnętrzny przeznaczony na odpowiedni wkręt. Podkładkę można stosować do różnych połączeń np. połączeń konstrukcyjnych, połączeń do schodów, połączeń do łóżek lub elementów mebli, poręczy, łóżek itp. System oparty jest na zaczepie z gwintem metrycznym – wkręcanym np. w szczyt łózka lub nogę drewnianą, do wcześniej osadzonej mufy z gwintem metrycznym. Od strony bocznej (niewidocznej) np. łóżka wierci się otwór. Następnie za pomocą klucza, skręca się złącze w całość a podkładka utrzymuje śrubę w gnieździe.
Złącze podwójne Luna – przeznaczone jest do połączeń dwóch elementów. Dzięki prostej budowie istnieje możliwość dowolnej konfiguracji długości trzpienia – zakresu złącza. Standardowe połączenie zawiera: trzpień, podkładki Luna, nakrętkę.

Oczywiście wszystkie potrzebne elementy do łączenia w tym systemie, można zakupić w kartuskim Frankopolu.

 

Frania

Prowadzę blog z gwintem dla firmy Frankopol z Kartuz.

Przeczytaj też...

POZOSTAW KOMENTARZ

Archiwum bloga

O mnie

Frania

Frania

Prowadzę blog o mocowaniach, śrubach, nakrętkach itd... Czyli blog z gwintem.