Ślizgacz meblowy - co to jest? Do czego służy? Część 2

Ślizgacz meblowy – co to jest? Do czego służy? Część 2


Ostatnio pisałam o ślizgaczach podwójnych, dziś trochę informacji o małych, pojedynczych ślizgaczach. Przecież w domach mamy nie tylko duże meble, ale i zwykłe krzesła, taborety itp. Również do nich zabezpieczające ślizgacze oferuje kartuski Frankopol.

Ślizgacze są odporne na dość wysokie obciążenia i obtarcia. Można ich używać pod biurka, sofy, szafki, regały, biurka, fotele bądź krzesła. Tworzywowa podstawa skutecznie zabezpiecza przed rysowaniem podłogi, a dodatkowo usprawnia przemieszczanie mebla. Ślizgacz montuje się przez wbicie gwoździa w celu otrzymania trwałego połączenia. Spełnia funkcję elementu dystansowego między meblem a podłogą. Ślizg tworzywowy można dodatkowo wyposażyć w podkładkę filcową samoprzylepną. Taka podkładka dodatkowo zabezpiecza nam podłogę przed porysowaniem.

W ofercie kartuskiego Frankopolu znajdują się ślizgacze pojedyncze, które najlepiej nadają się do krzeseł, taboretów, mniejszych foteli itp. Zdjęcie takiego ślizgacza prezentuję poniżej.

Ślizgacz tworzywowy wbijany występuje w 3 wersjach kolorystycznych: czarnym, białym oraz brązowym. Średnica ślizgacza – 15 mm, długość gwoździa – 15 mm. Ślizgacz przybijany wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa odpornego na ścieranie. Ślizgacz z gwoździem gwarantuje szybki, trwały, niezawodny i przede wszystkim łatwy montaż.

Tagi:
Frania

Prowadzę blog z gwintem dla firmy Frankopol z Kartuz.

Przeczytaj też...

POZOSTAW KOMENTARZ

Archiwum bloga

O mnie

Frania

Frania

Prowadzę blog o mocowaniach, śrubach, nakrętkach itd... Czyli blog z gwintem.