Mimośród - wygodny sposób łączenia elementów mebli  Blog z gwintem

Mimośród – wygodny sposób łączenia elementów mebli


Mimośród to wygodny sposób łączenia elementów mebli, aby był w stu procentach skuteczny (np. mocno i trwale łączył półkę ze ścianką boczną naszego mebla) powinien być stosowany w połączeniu z kołkiem drewnianym.

Majsterkowicze dość rzadko stosują ten rodzaj łączenia, ponieważ aby go użyć należy bardzo dokładnie wykonać trzy różne otwory, na dodatek różnymi wiertłami. Jednym wiercimy mniejszy otwór, w który będzie wkręcony trzpień, drugim wiercimy znacznie większy otwór w którym mocujemy nasz mimośród, a kolejny otwór musimy wykonać trzecim wiertłem – to ten w który będzie wsunięta końcówka trzpienia która w trakcie obracania mimośrodu będzie nam dociągała do siebie oba elementy.

To właśnie powoduje, że taki sposób łączenia nie cieszy się popularnością tak jak zwykłe mocowanie na kołki, ale jeśli zmontujemy nasz mebel samymi mimośrodami, to rozmontowanie go nie stanowi żadnego problemu – po prostu odkręcamy mimośrody i mebel rozłożony.

Po co rozkręcać meble? Choćby przy ich przestawianiu czy przenoszeniu z jednego pokoju do drugiego, kiedy drzwi mamy zbyt wąskie aby przejść przez nie z meblem. Jeśli jednak zastosowaliśmy mimośrody w duecie z drewnianymi kołkami mocowanymi przy użyciu kleju – to już całkiem inna sprawa.

Frania

Prowadzę blog z gwintem dla firmy Frankopol z Kartuz.

Przeczytaj też...

1 komentarz

  • Ptr
    4 lipca 2019 z 21:34

    Artykuł nadaje się do kosza nie napisaliście jak się montuje takie mimośrody.

POZOSTAW KOMENTARZ

Archiwum bloga

O mnie

Frania

Frania

Prowadzę blog o mocowaniach, śrubach, nakrętkach itd... Czyli blog z gwintem.