Pergola ogrodowa - zrób to sam

Pergola ogrodowa – zrób to sam


Co prawda, mamy dopiero końcówkę lutego, ale już teraz zaczęłam myśleć o tzw. architekturze ogrodowej, aby na wiosnę trochę odświeżyć widok mojego ogródka. Pomyślałam, że prosta pergola ogrodowa będzie znakomitym rozwiązaniem.

Mam trochę listew, deseczek i kantówek pozostałych po zeszło rocznych pracach ogrodowych, więc mogę część z nich do tego wykorzystać. Jak to zrobić najłatwiej, najprościej i najszybciej? Odpowiedzi na to pytanie poszukałam w internecie.  Znalazłam świetny filmowy poradnik na portalu youtube (zamieszczam go poniżej), a wszelkie łączniki (śruby, nakrętki, podkładki itp.) jakich użyję do wybudowania tej pergoli, zostaną użyte oczywiście z zakupów poczynionych w zeszłym roku w kartuskim Frankopolu.
Do budowy pergoli użyję wkrętów uniwersalnych z łbem stożkowym z pełnym gwintem oraz wkrętów uniwersalnych z łbem stożkowym z niepełnym gwintem, podstawy do słupów, kątowników montażowych KM.

 

Frania

Prowadzę blog z gwintem dla firmy Frankopol z Kartuz.

Przeczytaj też...

2 komentarze

  • Remek
    13 października 2019 z 11:19

    Super sprawa. Też uważam, że pergolę można spokojnie wykonać samemu. Jest masa poradników w sieci. Samo łączenie belek ze sobą jest ważne ale całość musi też być solidnie osadzona w gruncie. Kłaniają się podstawy słupów – dziś są niedrogie, łatwiej je zamontować. No a elementy konstrukcyjne są na tyle różnorodne że bez trudu da się zrobić pergolę jak z katalogu 😉

  • Maurycy
    2 marca 2019 z 02:21

    Właśnie tego potrzebowałem. Marzy mi się ta konstrukcja w ogrodzie! Dzięki serdeczne

POZOSTAW KOMENTARZ

Archiwum bloga

O mnie

Frania

Frania

Prowadzę blog o mocowaniach, śrubach, nakrętkach itd... Czyli blog z gwintem.