Wieszak belki WB  Blog z gwintem

Wieszak belki WB


Ostatnio powtórnie spojrzałam do katalogu Frankopolu i tym razem mój wzrok padł na „wieszak belki WB„. Wydaje się, że to taka całkiem niepozorna i mało znacząca część.

Wieszak belki WB  Blog z gwintemJak zwykle pozory mylą. Poszperałam trochę w internecie i kiedy zobaczyłam na ile sposobów używa się takiego właśnie łącza, po raz kolejny zdziwiłam się. Są ważnymi elementami konstrukcyjnymi w pergolach, tarasach, domach budowanych w konstrukcji drewnianej, we wiatach, ogrodzeniach, garażach, altanach ogrodowych, drewnianych domkach dla dzieci, w piaskownicach, mostkach nad ogrodowymi strumykami, w dziecięcych huśtawkach czy nawet drewutniach. To dość długa lista zastosowań, a na pewno jest jeszcze cała masa innych.

Do ich połączeń można stosować łączniki trzpieniowe takie jak gwoździe, wkręty, gwoździe karbowane, gwoździe krokwiowe oraz śruby. Takie łączniki są przeznaczone do każdej pracy ciesielskiej, jaką tylko możemy sobie wyobrazić. Mały wynalazek, rozwiązujący wiele problemów. Najczęściej używamy ich w miejscach, gdzie nie będzie ich po zakończeniu prac widać, ale można też znaleźć łączniki wykonane w formie ozdobnej. Kiedy np. budujemy domki letniskowe czy typu „leśniczówki”. Są malowane proszkowo lub galwanizowane i potrafią dodatkowo służyć jako elementy ozdobne. Podsumowując: jeden przedmiot, a tak wiele zastosowań.

Tagi: ,
Frania

Prowadzę blog z gwintem dla firmy Frankopol z Kartuz.

Przeczytaj też...

POZOSTAW KOMENTARZ

Archiwum bloga

O mnie

Frania

Frania

Prowadzę blog o mocowaniach, śrubach, nakrętkach itd... Czyli blog z gwintem.