Porady na wiosnę

Porady na wiosnę


Mamy już wiosnę w pełni, długi weekend za nami więc pomyślałam, że może warto przypomnieć sobie kilka dobrych rad na tegoroczny sezon majsterkowo – budowlany.

Kilka drobnych porad może w istotnej mierze ułatwić pracę i uczynić ją przyjemniejszą! Czy wiedziałeś, na przykład, że kołki montażowe można w prosty sposób wyciągnąć ze ściany za pomocą korkociągu? Albo, że grzebień może ułatwić wbijanie gwoździ w trudno dostępnych miejscach?

Bezpieczne wiercenie w szkle

Do wiercenia w szkle niezbędne jest specjalne wiertło z hartowanym frezem. Aby zmniejszyć do minimum ryzyko pęknięcia szkła, wokół miejsca wiercenia można uformować z silikonu, coś w rodzaju „zbiornika“. Do takiego „zbiorniczka” możemy wlać odrobinę wazeliny która będzie służyć zarówno do chłodzenia i smarowania wiertła. Taflę szkła należy położyć na płaskiej powierzchni, a otwór wiercić przy niskich obrotach.

Osadzanie wkrętów ze stali nierdzewnej w twardym drewnie

Przed przystąpieniem do osadzania wkrętów ze stali nierdzewnej w twardym drewnie, najlepiej jest nawiercić w nim otwory w miejsce, gdzie wejdą te wkręty. Wkręty ze stali nierdzewnej są dość twarde a co za tym idzie, niezbyt odporne na skręcanie.

Wbijanie małych gwoździ

Wbijając gwoździe, które są zbyt małe, aby chwycić je między palcem wskazującym a kciukiem, dobrze jest najpierw wbić gwóźdź w pasek papieru. Pozwala on ustawić gwoździa w odpowiednim miejscu i wbić go bez ryzyka trafienia młotkiem w palce! Przy wbijaniu można również gwóźdź przytrzymać za pomocą wsuwki do włosów.

Luźne wkręty

Jeżeli wkręty w drewnie są zbyt luźne, możesz oczywiście wkręcić w to miejsce grubsze wkręty. Możesz również wypełnić otwór na wkręt wkładając do środka kawałek drewna (zapałkę, wykałaczkę lub patyk do szaszłyka grilowego). Gdy klej wyschnie, wystarczy ponownie wkręcić śrubę.

Frania

Prowadzę blog z gwintem dla firmy Frankopol z Kartuz.

Przeczytaj też...

POZOSTAW KOMENTARZ

Archiwum bloga

O mnie

Frania

Frania

Prowadzę blog o mocowaniach, śrubach, nakrętkach itd... Czyli blog z gwintem.