Sklepy internetowe cz. 2

Sklepy internetowe cz. 2


Ostatnio opisywałam Wam zalety korzystania ze sklepów internetowych, dziś chciałabym powtórnie poruszyć ten temat. Sklepy internetowe to rosnący stale w „siłę” kanał dystrybucji Waszych wyrobów i nie należy go lekceważyć.

Jak zapewne pamiętacie, poinformowałam Was, że również kartuski Frankopol zamierza uruchomić własny sklep internetowy, przeznaczony dla użytkownika detalicznego. Ja mam swoje doświadczenia związane z korzystaniem z takiej formy zaopatrzenia się w potrzebne narzędzia i materiały, ale czy Wy macie jakieś przemyślenia i sugestie w tym temacie? Skoro jest to dopiero początek organizacji sprzedaży w tym segmencie, to jest to doskonała okazja, aby zwrócić uwagę właścicielowi sklepu na to jakie powinien mieć taki sklep ułatwienia, jak powinien działać czy też, czego powinien unikać.

Jeśli kupujemy takie wyroby w ilościach detalicznych, to dobrze by było, aby koszt wysyłki był niewielki, a jednocześnie czas oczekiwania na realizację zamówienia powinien być bardzo krótki (zazwyczaj jest to ok. 2-4 dni od chwili zamówienia do otrzymania towaru). Dobrym rozwiązaniem jest oferowanie kilku różnych opcji dostawy, jeśli nam się śpieszy skorzystamy z usług firm kurierskich, ale jeśli dopiero za kilka dni będziemy potrzebowali zamówionego towaru, to możemy skorzystać z tańszej formy dostawy, ale z wydłużonym czasem oczekiwania na odbiór, jak choćby paczkomaty (ostatnio również bardzo szybko dostarczają przesyłki).

Kolejnym dość ważnym elementem są sposoby płatności. Tu już standardem są płatności elektroniczne nie tylko przelewowe, ale również z obsługą kart płatniczych a nawet korzystanie z e-portfeli czy płatności mobilne (BLIK itp.), płatności walutami, kartami prepaid, paysafecard, GooglePay itp. Ważne, aby sklep korzystał z pośrednictwa operatora płatności, który będzie ciągle rozwijał swoją ofertę (zgodnie ze światowymi standardami) ale również nie będzie obciążał swoich klientów dodatkowymi obciążeniami finansowymi.

Może potraficie podzielić się uwagami i sugestiami, jak powinien dalej postępować Frankopol? To byłaby bardzo cenna wskazówka, a podzielenie się kilkoma uwagami, może bardzo pomóc w sprawnej pracy obsługi sklepu – co w końcu przełoży się na wygodę i bezpieczeństwo korzystania z zakupów przez Was samych.

Frania

Prowadzę blog z gwintem dla firmy Frankopol z Kartuz.

Przeczytaj też...

1 komentarz

  • Mirosław
    16 maja 2019 z 00:50

    Przede wszystkim możliwość wyboru różnych form dostawy – w zależności, czy zamawiamy detalicznie czy hurtowo. Druga rzecz to dobre zabezpieczenie przesyłek, bo firmy kurierskie się nie cackają a szkoda czasu na reklamacje. Kolejna sprawa to dostępność różnych produktów, bo wolę robić większe zamówienia. Na koniec wszelkiego rodzaju promocje i gadżety reklamowe choćby to był długopis reklamowy w prezencie. Zawsze to taki „haczyk” dla klienta, że dostał nagrodę za zakupy.

POZOSTAW KOMENTARZ

Archiwum bloga

O mnie

Frania

Frania

Prowadzę blog o mocowaniach, śrubach, nakrętkach itd... Czyli blog z gwintem.