Drewniane ozdobniki elewacji

Drewniane ozdobniki elewacji


Jakiś czas temu widziałam, jak inwestor budowlany przyozdobił swój nowo wybudowany dom, drewnianymi deskami przymocowanymi do ściany, tworząc z nich gustowną dekorację.

Cały ten projekt był zrealizowany latem, więc dość szybko wszystkie elementy zostały przymocowane do ścian. Cała akcja odbywała się naprawdę bardzo szybko, spacerując z psem po okolicy przyglądałam się postępom prac i byłam pod dużym wrażeniem. Zresztą jak się temu przyjrzeć, nie było tu aż tak dużo pracy a efekt był bardzo ciekawy.

Założeniem inwestora było położenie drewnianych elementów elewacji na nowo wybudowanym domu by dodać trochę ciepła ścianom. Jako materiał został wybrany modrzew syberyjski. Wszystkie deski zostały zaimpregnowane impregnatem gruntującym. Na wierzch nałożono lazurę, która nie tylko zabezpiecza powierzchnię desek, ale i nadaje im odpowiedni kolor.

Deski zamocowano wkrętami do drewna, do łat zakotwionych w murze kołkami, takimi samymi jakie posiada w swojej ofercie Frankopol. Elementy drewniane znalazły się w niektórych miejscach domu. W związku z tym deski należało dociąć na odpowiedni wymiar. Po docięciu, wszystkie końcówki były lekko oszlifowane.

Deski zostały ułożone od góry z zachowaniem stałych odległości, dzięki temu powstała bardzo ciekawa dekoracja elewacji z naturalnego materiału. Jak wiemy, drewno nie jest wiecznym materiałem, ale odpowiednio zaimpregnowane deski będą wyglądały ładnie przez długie lata. Jeśli przyjrzeć się bliżej nowoczesnym projektom domów, to coraz częściej spotykamy takie rozwiązania będące dość trwałą ozdobą nowoczesnych domów.

 

Poniżej przedstawiam filmy pokazujące różne sposoby wykonania takich ozdób elewacji

 

 

 

 
a tutaj coś innego:
 

 

Frania

Prowadzę blog z gwintem dla firmy Frankopol z Kartuz.

Przeczytaj też...

2 komentarze

  • Irek
    26 kwietnia 2019 z 23:58

    Marzy mi się właśnie taka drewniana elewacja.

  • Krystian
    9 marca 2019 z 14:18

    Szukam firmy w Bielsku, która zrobi podobną drewnianą elewację. Ze szklarstwem nie ma problemu, ale marzy mi się podobna elewacja jak przy garażu. Super to wygląda

POZOSTAW KOMENTARZ

Archiwum bloga

O mnie

Frania

Frania

Prowadzę blog o mocowaniach, śrubach, nakrętkach itd... Czyli blog z gwintem.