Wkręty z czarnym ocynkiem do urządzeń elektronicznych i elektrycznych

Wkręty z czarnym ocynkiem do urządzeń elektronicznych i elektrycznych


Dziś rzecz o wkrętach, które są w powszechnym użyciu w urządzeniach elektrycznych i elektronicznych. Większość takich urządzeń ma obecnie obudowę z plastyku, jednak główne elementy montażowe (płytki z układami elektronicznymi)  są połączone z obudową właśnie przy użyciu takich wkrętów. Oczywiście również ma je w swojej ofercie kartuski Frankopol.

Wkręty z czarnym ocynkiem do urządzeń elektronicznych i elektrycznych

 

W przemyśle samochodowym również bardzo często używa się takich wkrętów. Nie ma chyba samochodu, w którym by ich nie używano. Tego typu wkręty są wytrzymałe i uniwersalne w zastosowaniu, można je wkręcać przy pomocy klucza imbusowego co powoduje, że można je wygodnie i bardzo mocno dokręcić. W miejscach trudno dostępnych możemy założyć taki wkręt na końcówkę klucza imbusowego i w ten sposób bez problemu naprowadzamy go we właściwy otwór. Pokrycie wkrętów cynkiem znacząco wzmacnia ich odporność na różne substancje powodujące niszczenie czy rdzawienie wkrętów. W czasie awarii urządzenia może się przytrafić wylanie elektrolitu z kondensatorów elektrycznych. Po takiej awarii wkręt ocynkowany będzie nadal pełnił swoją rolę, nie tracąc swoich właściwości mechanicznych.

Bardzo często nasze dzieci na zajęciach z robotyki, swoje roboty skręcają przy użyciu takich właśnie wkrętów. Robot składa się z bardzo wielu samodzielnych elementów, które należy ze sobą połączyć i do tego doskonale nadają się takie właśnie wkręty. Również rowery i sprzęt sportowy korzysta z takich właśnie wkrętów, jeśli nie w samym sprzęcie sportowym, to w elementach służących wspomaganiu, serwisowaniu czy zwiększaniu możliwości sprzętu sportowego.

Jak widać na powyższych przykładach te zwykłe, małe wkręty, to kolejne elementy używane na co dzień, na które nie zwracamy uwagi ale bez nich nie było by możliwe wykonanie wielu przedmiotów.

Frania

Prowadzę blog z gwintem dla firmy Frankopol z Kartuz.

Przeczytaj też...

POZOSTAW KOMENTARZ

Archiwum bloga

O mnie

Frania

Frania

Prowadzę blog o mocowaniach, śrubach, nakrętkach itd... Czyli blog z gwintem.