Świetny zestaw do budowy tarasów z drewna

Świetny zestaw do budowy tarasów z drewna


Chciałabym Wam dzisiaj zareklamować urządzenie, które bardzo przyda się każdemu, kto zamierza budować taras w nadchodzącym sezonie z desek tarasowych z naturalnego drewna (ale i również z kompozytów). To tzw. „dociągarka”.

Świetny zestaw do budowy tarasów z drewna Jak wiadomo, naturalne drewno potrafi się wyginać i to nawet bardzo pomimo, że sprzedawcy zapewniają nas niejednokrotnie o braku takiej możliwości. Bywa, że nasze deski były składowane w całkowicie innych warunkach niż powinny, a kiedy zabierzemy się za ich układanie okazuje się, że w tzw. międzyczasie powyginały się.

Aby móc użyć takich desek należy je po prostu czymś docisnąć do legarów i dopiero wtedy je do nich przykręcić odpowiednimi śrubami. Do tego celu najlepiej nadaje się dociągarka. Właśnie taką ostatnio otrzymałam z firmy Frankopol do przetestowania. Co prawda mój własny taras od zeszłego roku jest już ułożony (no i jest z deski kompozytowej), ale chyba będę miała okazję użyć „dociągarki” w czasie realnej pracy. W zasadzie do pracy wystarczy jeden taki zestaw, jednak jeśli ktoś zamierza wykonać większą ilość tarasów, warto zakupić kilka takich zestawów. Taki zakup zwróci się w postaci mniejszej ilości czasu spędzonego na wykonaniu pracy przy montażu tarasu oraz w postaci zadowolonych klientów, którzy będą mieli ładnie i równo poukładane deski tarasowe.

W skład zestawu wchodzi:

• ścisk zatrzaskowo-śrubowy o zacisku 230-320 mm + 40 mm zatrzasku (2 deski 150 mm + 8 mm dystans) 1 szt.
• płytki dystansowe o wymiarze 35 x 45 x – 4 szt.
• szablon do przykręcania desek z dystansem 5 mm – 1 szt.

Są to ściski śrubowe z zatrzaskiem – wykonane z stalowych profili zamkniętych, lekkie i wytrzymałe, zabezpieczone cynkowaniem.

Zasada działania dociągarki:

Na zamkniętym zatrzasku pokrętłem ze śrubą dociągamy pierwszą deskę do momentu ugięcia sprężyn w pokrętle.
Po przykręceniu deski zwalniamy zatrzask, wyjmujemy ścisk, dostawiamy kolejną deskę i dociągamy ją rączką zatrzasku.
W pokrętle wbudowane są mocne sprężyny talerzowe niwelujące różnice w szerokościach poszczególnych desek, sama konstrukcja ścisku pozwala na dość dużą regulację szerokości docisku – od 30 do 48 cm szerokości.
Aby zapewnić liniowość wkrętów, korzystamy z prostego i bardzo praktycznego metalowego szablonu o szczelinie szerokości 8 mm.
Płytki dystansowe wykonane są z bardzo dobrego i wytrzymałego tworzywa ślizgowego, aby nie pomylić ich grubości, każdy rozmiar jest wykonany w innym kolorze. Otwór wykonany w płytce dystansowej ułatwia wyciąganie jej w przypadku zakleszczenia.

Frania

Prowadzę blog z gwintem dla firmy Frankopol z Kartuz.

Przeczytaj też...

POZOSTAW KOMENTARZ

Archiwum bloga

O mnie

Frania

Frania

Prowadzę blog o mocowaniach, śrubach, nakrętkach itd... Czyli blog z gwintem.