O tarasach - czy to już wszystko?

O tarasach – czy to już wszystko?


Dziś chcę podsumować temat tarasów. Można o nich pisać jeszcze długo ponieważ praktycznie co roku pojawiają się nowe rozwiązania, materiały czy systemy mocowań.

Taras tzw. drewniany ma tą zaletę, że dość łatwo go przebudować w razie potrzeby. Może nie tyle przebudować, co unowocześnić czy zakonserwować. Jeśli wykonamy wszystkie mocowania konstrukcji zgodnie z zaleceniami producentów, to nie będzie wielkim problemem np. rozkręcenie podłogi aby np. wymienić kilka desek. Również wymiana legarów na których spoczywa podłoga również nie jest aż tak trudnym zadaniem. Wszystkie mocowania i wkręty, jeśli są dobrej jakości, bez trudu umożliwią nam ich odkręcenie i wymianę czy konserwację wymaganych elementów.

Jeśli będziemy chcieli kiedyś wymienić zadaszenie nad naszym tarasem, odkręcenie wkrętów montażowych nie powinno być żadnym wielkim problemem (wkręty ze stali nierdzewnej mają olbrzymią wytrzymałość).

Zawsze należy pamiętać o tym, aby kupować materiały o bardzo dobrej jakości do konstrukcji, które mają nam służyć długie lata i nie zawsze będą eksploatowane w idealnych warunkach.

Pewność wykonania i jakość materiałów z jakich są wykonywane poszczególne elementy montażowe, gwarantuje nam w swojej ofercie kartuski Frankopol. Jeszcze nigdy nie przytrafiło mi się, aby zakupione u nich materiały okazały się marnej jakości czy też nie spełniały odpowiednich norm. Nie sprawiają również żadnych problemów, kiedy chcemy skorzystać z otrzymanych gwarancji na zakupione u nich mocowania czy wkręty. Zawsze można liczyć na ich rzetelną informację i fachową pomoc.

Niedługo ciąg dalszy…

https://youtu.be/kPEeackHkoc

Frania

Prowadzę blog z gwintem dla firmy Frankopol z Kartuz.

Przeczytaj też...

1 komentarz

  • Gabriel
    14 maja 2019 z 15:08

    Planuję w tym roku postawić taki taras z zadaszeniem przy swoim domu i właściwie to rozwialeś moje wątpliwości jeśli chodzi, czy można tu na czymś oszczędzić. Jeżeli za kilka lat mam przeklinać na ten taras, to wolę zadbać o jakość. Będzie grill z koler.pl i długie rozmowy do późnych godzin wieczornych w gronie przyjaciół.

POZOSTAW KOMENTARZ

Archiwum bloga

O mnie

Frania

Frania

Prowadzę blog o mocowaniach, śrubach, nakrętkach itd... Czyli blog z gwintem.