Już niedługo jesień, czas się do niej przygotować - budowa wiaty

Już niedługo jesień, czas się do niej przygotować – budowa wiaty


Pomimo, że za oknem mamy słoneczną pogodę, jednak niekiedy pojawiają się przelotne deszcze w całym kraju. To znak, że lato powoli się kończy i zbliża się jesień. Czas pomyśleć o budowie wiaty.

Jeśli jesień to znaczy, że trzeba zacząć się przygotowywać do niej w nieco przyspieszonym tempie. Kto kończy budowę domu lub jego remont, może chcieć postawić sobie wiatę garażową. Są też tacy, którzy nie chcą garażu, a tylko i wyłącznie wiatę nad swoim samochodem. Postanowiłam przyjrzeć się tematowi i sprawdzić jak najprościej, najlepiej, najtrwalej i jednocześnie niezbyt drogo wybudować taką wiatę.

Oczywiście zakładam, że wszystkie metalowe łączniki, śruby, nakrętki itp. będę kupowała w kartuskiej firmie Frankopol. Daje mi to gwarancję jakości materiału i trwałości konstrukcji którą chcę wykonać.

Zajrzałam jak zwykle do serwisu youtube aby zaznajomić się z tematem i znalazłam dość ciekawy materiał o budowie wiaty (zamieszczam go poniżej). Oczywiście sprawy formalne to odrębna sprawa, tu zajmujemy się tylko zagadnieniami technicznymi samej budowy. W zasadzie do budowy najprostszej wiaty wystarczy kilka drewnianych słupów i legarów (ilość odpowiednia do wymiarów), odpowiednie kotwy do umocowania w ziemi, łączniki wkręty do drewna i wkręty ciesielskie. Zobaczcie sami na przykładzie dwóch poniższych filmów, jak łatwo postawić takie konstrukcje.

 

 

Frania

Prowadzę blog z gwintem dla firmy Frankopol z Kartuz.

Przeczytaj też...

POZOSTAW KOMENTARZ

Archiwum bloga

O mnie

Frania

Frania

Prowadzę blog o mocowaniach, śrubach, nakrętkach itd... Czyli blog z gwintem.