Proste mocowanie lustra do ściany  Blog z gwintem

Proste mocowanie lustra do ściany


Lustro w łazience, zwłaszcza niewielkiej, jest bardzo potrzebne. Nie tylko pozwala skontrolować wygląd twarzy o poranku, ale również powiększa optycznie pomieszczenie. Kiedy mamy do dyspozycji nowe mieszkanie, możemy wkomponować lustro w ścianę i je przykleić do niej. Gorzej kiedy np. wynajmujemy mieszkanie, albo kupiliśmy je, ale z jakichś powodów nie możemy (lub nie chcemy) przerabiać ściany aby zamocować na niej lustro.

W takim wypadku najlepszym sposobem jest po prostu przymocowanie lustra kołkami do ściany, w tym momencie nie ma znaczenia z czego jest ona wykonana. Wiercimy po prostu odpowiednią ilość otworów na kołki w ścianie. Oczywiście dobrze by było, gdyby lustro miało już fabrycznie przygotowane otwory do zamontowania. Jeśli nie ma takich otworów, a nie możemy lub nie potrafimy wykonać takich otworów, wcale nie jest konieczne kupowanie nowego lustra z otworami lub zawieszkami.

Ostatnio w ofercie Kartuskiego Frankopolu pojawiły się specjalne zestawy składające się z plastykowej tulejki dystansowej i chromowanej zaślepki  do mocowania luster. Są one tak skonstruowane, że można ich użyć zarówno do zamocowania lustra które posiada odpowiednie otwory, jak i można kołki zamontować pod lustrem (i nad nim). Najlepiej zilustrują Wam to poniższe zdjęcia.

Frania

Prowadzę blog z gwintem dla firmy Frankopol z Kartuz.

Przeczytaj też...

POZOSTAW KOMENTARZ

Archiwum bloga

O mnie

Frania

Frania

Prowadzę blog o mocowaniach, śrubach, nakrętkach itd... Czyli blog z gwintem.